Vadym Voityk (mr_brut) wrote in ua_travels,
Vadym Voityk
mr_brut
ua_travels

Щуровичі. Спалена історія

Стійкого до дорожніх випробувань мандрівника Щуровичі ваблять не лише мальовничими пейзажами. В самісінькому центрі села — могутній і нікому не потрібний костел. Сам по собі він навряд чи зацікавить пересічного туриста. Проте нам, культурологам-маніякам, лише вигляд подібного храму кращий за бордо врожаю 1853-го року.

Щуровичі, костел

Щуровичі

Вважається, що поселення з не надто романтичною назвою має лічити свій вік від 1648-го року. Проте з огляду на згадку про те, як в 1578-му Щуровичі в купі з іншими радехівськими містечками спалили татари — воно значно давніше.

Через Щуровичі проходила старовинна дорога з Сокаля й Радехова на Кременець. Тож не дивно, що в цих краях будується й оборонний замок. Від якого до наших днів не дійшло навіть толкової згадки. Власне як і про Щуровичі загалом.

Щуровичі

Щуровичі

Хоча достеменно відомо, що нове місто будувалось у XVII столітті. Причому будувалось за спеціально розробленим проектом, з ринковою площею, системою оборонних валів і тому подібними штуками. Тож не дивно, що деякий час Щуровичі були повітовим центром.

Навіть в наші дні у буденній селючності Щурівців проглядаються шляхетні риси. Що ж до костелу — то його збудували десь на початку XX століття. Чимала польська громада могла собі дозволити звести подібну споруду. А нині католиків у селі не залишилось, храм нікому не потрібний.

Щуровичі, костел

Щуровичі, костел 

Щуровичі, костел 

Завершення розповіді -- в блозі автора.

Tags: Львівщина, храми
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments