рівноденник (riwnodennyk) wrote in ua_travels,
рівноденник
riwnodennyk
ua_travels

Чортків-Бучач-Підзамочок-Тернопіль

Мандрівка-одноденка 30 січня 11 року, за мотивами мандрівок пана andy_travelua.

Київський потяг прибув у Чортків рано, та й ґісметео знову надурило шчодо температурних умов. Замість обіцяних +6 був хороший мінус. Тож рухавшись швидко :), зимовим ранком пройти цікавинки середмістя Чорткова вдалося вже до сьомої.

У парку вздовж Серету.Повноцінний краєвид відкривається на місто з гори.Спускатися з якої було хоч і не надто зручно, проте емоційно :)

Von 20110130_ternopillqa


Особливо незадоволені були мешканці, чиї садиби знаходяться прямо під горою. На щастя, питання, як пройти до руїн замку, відразу перевело розмову в привітніше річишче ;)
А ось власне і він:Повернувшись до середмістя, це було наче інше місто від того, яким воно нам видавалось о 6-й ранку :)

Єдиним, шчо нас тримало в Чорткові ішче, було бажання відвідати службу Божу й бажання банального задоволення харчових потреб.

О десятій ми були в цій геть набитій церкві 18-го століття поблизу двірця. Деякі прихожани стояли і зовні, біля динаміків, які виголошували службу ледве не на пів міста. Під їхні неприємні погляди ми мусили через обмаль часу залишити церкву посеред служби. Хай пробаче Біг нашу вандрівну безалаберність. На воротях висіла скринька збору коштів на греко-католицькі церкви на сході України, до якої гріх було не підкинути грошенят.Трошки перебити голод вдалося доволі непоганими булочками з кіоску "Бекерай" неподалік міськради. Але це власне лише зіпсувало апетит.Ішче в Києві вивчаючи їдальну інфраструктуру Чорткова, скрізь згадувалась загальновідома Челентано, про яку в одному з одзивів говорилося, шчо дорого й несмачно, як воно власне і виявилось. Натомість їдальня "Таня", шчо в тому тексті протиставлялася Челентану, виявилася відчиненою з 12 до 24, шчо не підходило нашому ґрахвіку, тож ми були першими відвідучами Челентана, яке відчинялося об 11.00. Безальтернативно.Чортків-Бучач. Вагон ДР1Ам-190-2.

Із Чорткова на Бучач сабдж, єдиний пасажирський потяг на цій гілці, ходе по п'ятницях і неділях. Вийшовши з київського потяга, приємно було це бачити в розкладі на ст. Чортків в неділю о п'ятій ранку, бо до цього чомусь думав, шчо мав би їздити шчоденно. Тож таку нагоду не можна було пропустити.
Замість зазначених у розкладі 12:12, потяг прибув близько половини. Про саме половину першої нам і казали шче зранку в касі, ось таке от запізнення за розкладом. З гудком до платхворми під'їздив чистенький і яскравий ДР1Ам-190. Ніколи до цього не їздив на даній моделі - м'які теплі сидіння, шче й по 2 з кожного боку - повний шик! У дизелі був бак для сміття, у туалеті навіть працював замок на дверях, було прибрано, із крану - тепла вода. Заслужено п'ятизірковий дизельок. Квитками ми обілетились по 2,5 ₴ за студаком. Пасажиропотік середньої трамвайності склав не більше пари десятків людей. Десь у Білобожниці сіла родина з кількарічною донькою. Переїздючи міст через Стрипу, вони оголосили їй, шчо зараз буде тунель. У вагоні увімкнули лампи. Отакий атракційон. Покружлявши Бучачем, потяг прибув із запізеннням на 5-10 хвилин.

10 із 10.

У вагоні.Бучацький тунель.Бучач, містечко вдвічі менше, проте аж ніяк не менш цікаве.

Руїни замку:

Цигани, яких сьогодні рідко де побачих східніше Чернівець:

На цвинтарі:Знімок з иншого боку Стрипи:Уздовж річки підійшли до Підзамочка:Находив вечір, час було вибиратися до Тернополя. Сидячи в Києві, цей шматок дороги був під великим питанням, але якось випадково ґуґлінням натрапив на сайт http://avtostopom.org/ , анальоґ німецького Мітфарунґу http://www.mitfahrgelegenheit.de/ Де теж якимось дивом серед кількох оголошень знайшовся Михайло, який їхав саме через Бучач із Франика в Тернопіль. Домовились без проблем. Трохи пізніше за домовлений час він забрав нас на виїзді з Підзамочка.
Перцю поїздці додали даїшники, які на пів дорозі вловили його, і опа, нема прав. Та шче й машина не його, довіреність є. Михайло дзвоне начальнику, той полковник, і якось ніби підім'яв цю ситуацію, і замість залякувань відвезти машину на штраф майданчик, обійшлися хабарем. "Хлопці, є позичити 120 гривень?" - звернувся до нас заляканий Михайло. Ну а нам шчо, шкода, чишо. Аби їхати. Простовши хвилин 15, обережно вирушили далі. Доїхавши до Тернополя, Михайло справно повернув нам решту із приватівського банкомату. Дорога обійшлася в 30 ₴ за двох, за 70 км дороги.Дорожній бюджет (зі студаком):

Київ-Чортків (потяг 627) 18:27-5:26 = 25 ₴
Чортків-Бучач (дизель 6293) 12:12-13:30 = 2,5 ₴
Підзамочок-Тернопіль (мітфарунг http://avtostopom.org/) 17:30-18:40 = 15 ₴
Тернопіль-Київ (потяг 628) 23:39-7:43 = 25 ₴ (квиток власне був куплений із запасом, Чортків-Київ :) )
=========
Загалом 67,5 ₴
Tags: Бучач, Тернопілля, Тернопіль, Чортків
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments