vvvolf (vvvolf) wrote in ua_travels,
vvvolf
vvvolf
ua_travels

Хрінницька ГЕС

На межі Рівненської і Волинської оластей, біля Берестечка є найбільша штучна водойма Рівненської області - Хрінницьке водосховище.


Хрінницьке водосховище створене у 1957 році на р. Стир яка відноситься до басейну Прип’яті з метою забезпечення роботи вбудованої у тіло греблі гідроелектростанції, а також для рекреації та рибогосподарських потреб регіону.
Площа водосховища 2500 га, запроектований об’єм води в 40 млн. м3. Глибина від трьох до семи метрів, на ямах та руслі річки є і більше. За період свого існування водосховище декілька разів спрацьовувалось (спускалось). Так, останній раз, у травні 1989 року в нижньому б’єфі неподалік греблі водосховища було виявлено карстову воронку в діаметрі 25 м та глибиною 9 м, внаслідок чого було здійснено повне спрацювання водосховища до мертвого рівня. І лише в 1999 році після здійснених ремонтних робіт на водопідпірній греблі водосховище було наповнено водою.


Щодо самої ГЕС, то виглядає вона ось так:Тепер детальніше.
Дамба (висота 12м.)


Безпосередньо турбінний зал:

Щодо потужності станції, то на ній встановлено 2 турбині по 450 кВт.
Для порівняння, загальна потужність Київської ГЕС - 388,8 МВт (388 800 кВт), тобто у 432 рази більша. Хмельницька АЕС - 2 000 000 кВт, тут вже розрив буде у 2222 рази.
Цієї потужності в 50-х роках повинно було вистачати для забезпечення електроенергією сімнадцяти колгоспів.
По дорозі з Хрінників на Рівне, в районному центрі Млинівського району смт. Млинів є подібний об'єкт - Млинівька ГЕС, де стоїть одна австрійська турбіна, відповідно загальна потужність приблизно у 2 рази менша від Хрінницької ГЕС, а у літні місяці і того менше, у зв'язку з недостатньою повноводністю р. Іква.


Tags: Рівненська область, ріки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments