Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote in ua_travels,
Кухонний комбайнер
jarkokozak
ua_travels

5-6 липня, Від Буків до Мошнів

Авторський тур Романа Маленкова.


Маршрут: Київ - Пугачівка – Синява – Вишківське – Буки – Моринці – Будище – Городище – Мліїв – Мошни + деякі бонуси - Київ
23 роки незалежності в Україні так і не змогли відкрити, навіть для українців, туристичну привабливість нашої рідної землі. Ми розуміємо, що головна причина такої ситуації в слабкому економічному стані, який тягне за собою фактичну відсутність туристичної інфраструктури. Крім того, майже весь час спостерігається глобальний дефіцит інформації про цікаві об’єкти в Україні. Грубо кажучи, лише будучи справжнім краєзнавцем-ентузіастом-патріотом ви можете знати про те, що цікаве (я маю на увазі дуже цікаве) можна побачити не лише недалечко від Карпат (і не лише за кордонами нашої держави). Даний дводенний маршрут спробує розвіяти димову завісу над деякими аспектами розвитку туристичної інфраструктури та над цікавими туристичними об’єктами. Фантастичний каньйон в Буках та база відпочинку (ландшафтний та зоологічний парк) «Золотий фазан», прекрасна архітектура (в тому числі й авторства видатних зодчих Городецького та Торрічеллі), глибока історія пов’язана із геніальними особистостями: Шевченком, Симиренками, Гулаками…
Отже наша мандрівка почнеться в селах Пугачівка та Синява – водяні млини (один із яких вважають найстарішим на Київщині й одним із найбільших) та унікальна козацька церква (дерев’яне козацьке бароко 1730-х років, п’ять бань та дзвіниця).
Потім ми відвідаємо прекрасний об’єкт туристичної інфраструктури - "Золотий фазан" поряд із селом Вишківське – офіційно це база відпочинку, але то лише на папері. Насправді, це прекрасний зоопарк в оточенні красивих ландшафтів.
Обов’язково побуваємо в ще одному, дійсно унікальному і оригінальному закладі туристичної інфраструктури – готельно-ресторанному комплексі «Боровичок», який розташований у Ставищенському районі. Можливо там і будемо обідати.
Ну а далі будуть Буки – єдиний каньйон в Україні, який повторює наші стереотипи каньйонів – високі прямовисні скелі з двох боків бурхливого водного потоку. В нашому випадку цим потоком буде Гірський Тікич.
Ночівля передбачена в українській садибі, яка є об’єктом зеленого сільського туризму.
Наступний ранок ми розпочнемо у Моринцях – селі де народився Тарас Шевченко. Нині тут функціонує гарний етнографічний комплекс. Із Моринців поїдемо у Будище – в цьому селі Тарас Шевченко козачкував у пана Енгельгардта. Тут зберігся панський маєток (який зараз реставрується і реконструюється) і парк (із фантастичними багатовіковими дубами).
Із Будища ми попрямуємо у Городище, де побачимо Михайлівську церкву. Знову ж використаю повторення – це унікальний храм, фактично єдиний в Україні православний храм, який зводився у готичних формах. Замовником був англоман Михайло Воронцов. У храмі збереглася частина епохального розпису «Страшний суд».
Далі буде Мліїв. Маєток «цукрових королів», колишніх кріпаків, меценатів та українофілів Симиренків, Палац Науки, головна селекційна станція України, де вирощують плодові культури. Це село в багатьох галузях нашої історії та культури вважають просто легендарним. Чому? Ви обов’язково дізнаєтесь, скажу лише що Симиренки були відомі не лише своїми яблуками.
На кінець будуть Мошни. Колишній волосний центр зберіг цілу купу видатних пам’яток архітектури: Преображенська церква (мавританське диво), католицький костьол (водонапірна башта), дерев’яний Городецький (єдиний в країні), модернові будівлі кінця ХІХ початку ХХ ст. Це мабуть село, із найбільшою кількістю пам’яток, серед сіл Наддніпрянщини.

День 1

8:00 – Виїзд із Києва
9:50 – Прибуття у село Пугачівка. Огляд залишків водяного млина (поч. ХХ ст.) на р. Рось.


10:40 – Прибуття у село Синява. Огляд найстарішого водяного млина Київщини (поч.. ХІХ ст.) та козацької дерев’яної церкви (1730 р.)


12:10 – Прибуття до об’єкту «Золотий фазан». Огляд зоопарку.


14:00 – Огляд готельно-розважального комплексу «Боровичок». Обід.


15:30 – Прибуття у Буки. Огляд Буцького каньйону.


Вечір. – Прибуття в Моринці. Розміщення на ночівлю в сільській зеленій садибі. Вечеря.

День 2

9:00 – Сніданок. Огляд  етнографічного комплексу у Моринцях, на місці де стояла хата Шевченків.


10:20 – Прибуття у село Будище. Огляд старовинного вітряка, маєтку і парку Енгельгардтів (тут козачкував Шевченко).


11:30 – Прибуття у Городище. Огляд неготичної Михайлівської церкви, збудованої князем Воронцовим.


12:20 – Прибуття у село Мліїв. Огляд колишнього маєтку родини Симиренків, на базі якого створено селекційно-дослідницьку станцію та Інститут Помології. Огляд пам’яток архітектури та парку.


14:00 – Обід. Прибуття у село Мошни. Огляд численних пам’яток архітектури (Преображенської церкви, костьолу, волосної управи, будинку лікаря, сільського клубу та ін.). Відвідання краєзнавчого музею та (по можливості) музею Шевченка.

19:00 – Повернення у Київ.

Місце збору групи: Майданчик біля станції метро "Палац Україна"

Місце та час завершення: Метро "Либідська"
Вартість туру: 770 грн
У вартість включено: транспорт (комфортний мікроавтобус), екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки, харчування, ночівля.
Кількість учасників в групі: 7-8.
Реєстрація: dobre.poixaly@gmail.com
переглянути календар мандрівок на літо
Tags: Черкащина, тури вихідного дня
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments