Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote in ua_travels,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha
ua_travels

Верин: дуб-старожил + вапняковий кар*єр

Чим відоме село,яке не має ні унікального храму,ні тим більше якогось палацу чи замку,немає тут і мінеральних джерел чи водоспаду,немає святих місць,які б притягували прочан..Та дещо тут таки є.Тут росте найстаріше дерево Львівщини,дуб,під яким(за легендою) відпочивав колись ще сам Богдан Хмельницький.
А ще тут у сільському храмі цікаві розписи,свого роду навіть унікальні,але про все по порядку.

Храм Архистратига Михаїла з дзвіницею

Верин - село в Миколаївському районі Львівської області,перша письмова згадка про яке датується 1469 р. У ній йдеться про те, що Верин разом з іншими селами Дроговизького староства через борг передане королем шляхтичеві Тарлу. У 1498-му, а потім і у 1512 р. Верин спустошували орди кримського хана. Окрім того великих збитків зазнавали жителі села від постійних грабежів з боку шляхетських військ.
Храм з цікавими розписами

Церква.Тил

У 2010 р. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області провело конкурс «Національне дерево України» й обрало з 18 заявок віковий дуб села Верин найстарішим на Львівщині.Заповідний дуб має обхват 8,5 метрів, висоту - 18(12?) м. А його вік становить бл.1000 років.У дуба немає огорожі та охоронного знака. Стовбур має кілька дупел,одне з яких величезне,цілісінька печера! Видно що це дупло свого часу заробляли цементною(?) "пломбою",залишки якої на час наших відвідин валялись поблизу дерева..
Дерев*яна дзвіниця

Віковий дуб

За легендою, у цьому місці зупинявся Богдан Хмельницький. Начебто сидів він під тим деревом, яке і тоді вже було немолоде, зрізав гілку і каже: «Буду тим патиком панів бити, якщо шабля зламається». Ймовірно, що із цим дубом пов’язаний народний переказ про німецького снайпера часів Другої світової війни. Він сидів у схроні під дубом і, вистрілюючи по одному саперів, не давав налагодити переправу через Дністер. Тільки через декілька днів радянські розвідники захопили його і влаштували йому нелюдське катування.
Дірявий велетень

Дуплище!

Інша  цікавинка-сільський храм,навіть не сам храм,а його незвичні розписи.
Кілька років тому священик В.Говгера вирішив втілити у храмі давню практику українського іконопису. Для цього у настінних розписах, з дотриманням церковних канонів, в окремих образах євангелістів художник М. Гаврилів зобразив реальних людей, окремих «одягнув» у вишиванки і просто доповнив сюжети сучасниками.Зараз тут можна впізнати відомих  осіб, зокрема, митрополита А. Шептицького, папу Івана Павла ІІ і Бенедикта XVI,президента В. Ющенка з родиною,а також А.Кузьменка (Кузьма) у "ролі" Івана Хрестителя!
Дуб-старожил

Розвадівський вапняковий кар*єр

Так само на розписах можна побачити єпископа УГКЦ Б.Гудзяка, верховного архієпископа УГКЦ С.Шевчука, героїв Небесної сотні  С.Нігояна, М. Жизневського та Ю. Вербицького...
Застиг..Неділя

Робота над розписами триває з 2008р. Тут знайшли своє відображення події, які за цей час відбулися в Україні,-герої Небесної сотні є самими собою, як новітні герої України.У багатофігурній композиції «Явлення Христа народу» немає жодного випадкового обличчя,це все священники, вихідців с. Верин, його мешканці ...
Кузьма "залишився" у церкві вже після своєї загибелі..
Вапнякові брили


Тут добувають вапняк

Буквально на відстані 1-2 км.від села знаходиться вапняковий кар*єр.Туди ми і відправились,-на оглядини).
Фото

Вапняк - осадова гірська порода, що складається головним чином з кальциту з домішками глинистого матеріалу, кремнезему, оксидів заліза та інших. Найпоширеніший різновид карбонату кальцію.Вапняк утворюється на дні морів внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок) та осадження СаСО3 з морської води.
Екскаватор

Трохи обмежені часом,тому на споглядання-вивчання кар*єру виділили "всього нічого",-так щоб вистачило на десяток-другий фоток та поверхневий огляд породи,без глибокого молекулярно-хімічного аналізу).В один момент виникло бажання залізти у кабіну екскаватора,але ковток холодної води остудив голову і прогнав грішні думки.
Холодна вода)

Панорама

Нагадаю,що біля с.Верин знаходиться урочище Прийма - місце, де була найдавніша стоянка неандертальця на території сучасної України.Атмосферна місцина,варта відвідування!
Вапнякові гори

Вапняк і...вапняк
Tags: Львівщина, храми
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments