Артур (artur_makeev) wrote in ua_travels,
Артур
artur_makeev
ua_travels

Селище Голоби – несподіване відкриття під Ковелем

Коли відкриваєш новий для себе регіон, подібні маленькі селища просто не помічаєш. Можна проїхати повз умовні Голоби десятки разів і не побачити нічого цікавого. Всією увагою оволодівають великі туристичні міста і популярні пам’ятки з відомих путівників.

Але коли ти нарешті проставляєш умовні галочки навпроти побачених визнаних архітектурних чи природних цікавостей регіону,  перед тобою з’являються нові, менш відомі, але не менш привабливі для мандрівника місця. Саме таким для нас стало селище Голоби, яке розташоване біля траси, що веде з Ковеля до Луцька.Ті, хто регулярно курсує по Волинській області залізничними шляхами, обов’язково звертали увагу на симпатичну будівлю вокзалу станції «Голоби». Саме звідси розпочалася наша прогулянка селищем.


Залізничний вокзал станції «Голоби» - архітектурна пам’ятка  1903 року.

Довга пряма дорога від залізничного вокзал вивела нас в парк, де колись знаходився палац шляхтичів  Вільгів. Тут і зараз можна знайти кілька могутніх дерев, що були свідками розквіту і занепаду володінь магнатів.


За часів Вільгів в парку розташовувався «звіринець» - обнесена частоколом ділянка, де жили дикі звірі

Від комплексу садибних споруд залишилося небагато.Цікава пам’ятка архітектури жителям селища не потрібна. Такі висновки можна зробити не стільки з жахливого стану будівлі, скільки з купи сміття, що щедро розкидане всередині.В селищі також залишилася колона, що колись була частиною в’їзних воріт до палацу. Вона має окрему ділянку, засіяну різнобарвними квітами.

Чи можна уявити волинське селище без церкви? У Голобах збереглося одразу два храми XVIII століття.


Георгіївська церква- 1783 р.


Михайлівський костел – 1728 р.

Окрім маловідомих архітектурних пам’яток, Голоби цікаві  автентичними українськими хатами. Вулиці селища – наче безкоштовний музей під відкритим небом.

Власне, за розгляданням місцевого побуту і минув наш час, відведений на мандрівку вихідного дня.

Практичні поради

Щоб подивитися Голоби двох годин вистачить з головою. Це приблизний інтервал електричок і поїздів, що регулярно курсують між Ковелем і Луцьком.  У мандрівку можна включити селище Колодяжне, що знаходиться поруч. Про нього - у наступному пості.Tags: Волинь, палаци, храми
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments