lusyenka (lusyenka) wrote in ua_travels,
lusyenka
lusyenka
ua_travels

Глинська пустиньНеподалік села Соснівка знаходиться чоловічий монастир Свято-Різдва Богородиці Глинська пустинь. Монастир заснований в середині XVI століття в свій час був знаний на всю Україну і Росію як центр православного старчества.  Обитель знаходиться у лісах на південь від міста Глухова, на ділянці, яка збігає на просторі заливні луки річок Клевень та Обеста. За переданням монастир виник на місці знайдення бджолярами у лісі на дереві чудотворної ікони Божої Матері. 
За часів радянської влади Глинська пустинь була закрита і майже повністю розорена, головні храми були зруйновані. Лише за короткий період 40-60х років 20 ст. братія повертається до пустині і відроджує старчество, але влада знову закриває обитель.
В руїнах знаходяться храми на честь Різдва Пресвятої Богородиці (1740 р.), Успіння Пресвятої Богородиці (1763-1889 р.), надвратний на честь Іверської Божої Матері (1781 р.). Життя у святій обителі завирувало у часи незалежної України. У вересні 1996 року Глинська пустинь набула статусу ставропігійного монастиря – підпорядкованого безпосередньо Предстоятелю Української православної церкви, Митрополиту Київському і всієї України Володимиру. Почалася відбудова архітектурних споруд. У 1998-1999 р. побудовані храм-каплиця на місці з’явлення Глинської чудотворної ікони Божої Матері, надвратний храм на честь ікони Божої Матері Іверської, у якому зараз знаходиться Глинська чудотворна ікона. В 2001 p. постає храм на честь свт. Миколая Чудотворця архиєпископа Мир Лікійських, з книгарнею на цокольному поверсі, а в 2002р. – криниця із святою водою, з гарною сінню над нею.

 


 

 
 Tags: Глухів
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments