?

Log in

No account? Create an account
Оригинал в моем блоге

Начиналось все так – кому-то пришла идея выкопать в Александровском парке пруд в форме Черного моря (может быть, отсюда и пошли корни гуляющей по Интернету легенды). До пруда дело не дошло, в итоге образовалась непонятного назначения яма, которую местные парни вскоре приспособили под футбольное поле. В свое время здесь гоняли мяч Юрий Олеша и автор «Зеленого фургона» Александр Козачинский.

Сейчас примерно на этом же месте стоит красавец-стадион – база одесского клуба «Черноморец».Read more...Collapse )

Tags:

Кривий Ріг у свідомості пересічних українців найперше асоціюється з шахтами, рудниками та комбінатами, у меншій мірі – зі швидкісним трамваєм, але точно не зі старовинною архітектурою. Між тим, у місті є свій виражений історичний центр, яким досить цікаво побродити. І як це часто буває, скільки я там жив, скільки приїздив у гості, а от тільки в цьому році нарешті цілеспрямовано вибрався.

Старе місто сформувалося навколо сучасного Поштового проспекту, з якого і виник Кривий Ріг – як поштова станція на Кизикерменському тракті у 1775 році. Версії щодо походження міста та його назви є й інші, були знайдені факти, із-за яких воно раптом може постаршати на пару десятків років, але цих фактів виявилось недостатньо (або просто всім пофіг), тому поки відштовхуємось від версії з поштовою станцією.

Лише через 100 років на цих землях станеться металургійний бум, що перетворить тихе сільце при дорозі на промислового гіганта. Статус міста Кривий Ріг отримав лише у 1919 році, коли тут мешкало менше 20 тис. чоловік, а уже до 1939 р. ця цифра виросла вдесятеро.

Читати і дивитись даліCollapse )

Есть два занятия в жизни, которые я люблю больше всего: это путешествовать и болтать. Как результат, болтать о путешествиях - идеальная комбинация в моем случае! Иногда я мысленно сочувствую людям, которые находятся рядом со мной и вынуждены терпеть мою одержимость, но время от времени именно она позволяет мне узнать что-то интересное или даже полезное. Однажды, в обычный рабочий день я возвращалась домой на такси, водитель которого рассказал мне об озере в с.Халепье. И о чудо! Он был убедителен настолько, что я поехала проверять, насколько его рассказы соответствуют реальности. Именно об этой поездке я буду вспоминать сегодня.

Read more...Collapse )

(ноябрь 2016 г.)

..... Мыстэцкий Арсенал (укр. - Мистецький Арсенал, что означает - Художественный арсенал). Есть в Киеве такой выставочный комплекс со странным, иногда, нетрадиционным форматом проведения акций, с точки зрения такого неискушенного обывателя как я. Это через дорогу от Лавры, где провёл предыдущие 4,5 часа.

Решил "хлебушек" да "маслицем".... Ближайшую электричку пропускаю, на следующую - под вопросом, но есть ещё крайняя и маршрутки ходят допоздна. Выберусь.... Перешёл дорогу. Купил билет.

Проводилось две выставки: про плакат и про что-то не понятное (я ж говорю - не традиционное...). Направо пойдёшь??? Налево пойдёшь??? Решил начать с понятного - "Плакат ХХ века".... И застрял.... Думал, за полчаса управлюсь.... Ага! Полтора часа бегом! Впечатлило....

Read more...Collapse )

Киев, Лавра Нижняя

(ноябрь 2016 г.)

... Крайний визит в Борисполь был абсолютно бессодержательным в теме вылазок, служебной формальностью. Эвакуируясь через Киев, решил посетить Лавру, где "подробно" не был ни разу....

... Метро, троллейбус.... Осмотрелся. Напротив Лавры памятник

Read more...Collapse )

Tags:

Є на Вінниччині у селі Козинці Липовецького району невідомий, але симпатичний і добре збережений палацовий комплекс, до якого я усе хотів добратись. А так як це зовсім близько до Вінниці, гріх було не виїхати велосипедом та попутно подивитись села навколо, де є повно дерев’яних церков (навіть більше, ніж я очікував).

Отже, покидаю місто турбівською трасою, а там перший же поворот направо, на село Гавришівка. У вінничан цей топонім найперше асоціюється з аеропортом, і з дороги його дійсно буде видно вдалині.

Читати і дивитись даліCollapse )

Коростышевский Каньон

IMG_1491

Недавно съездил в одно необычное место. Всего в сотне километров от Киева, не доезжая до Коростышева по дороге на Житомир, есть потрясающая красота...

Далее - в моем блоге

Сквира

Сквира – райцентр на південному заході Київської області, місто з населенням 16 тисяч осіб. Колись це був повітовий центр Київської губернії, тому тут збереглось немало старовинної забудови, яка щоправда не вирізняється вишуканістю і переважно казенного типу, але не для примхливого туриста, місто може виявитись досить цікавим. Сквира дуже схожа на свою сусідку Таращу: прямокутна мережа вулиць, що йдуть під невеликим нахилом, вціліла стара скромна забудова, однаковий набір повітових будівель, понівечені, але вцілілі костьоли, відсутність великих діючих православних церков тощо.

Це місто офіційно відоме з ХІV століття. Вже тоді воно було торгово-ремісничим центром. Але є припущення, що в ХІ столітті на місці сучасної Сквири існувало поселення Сквер, яке належало половецькому хану Тугоркану. В ХVІ столітті постійні татарські набіги заважали розвитку міста. Воно перетворилось на невеличке містечко, яке постійно змінювало власників. Найвідомішими володарями Сквири були князі Рожиновські, рід яких походив від київського князя Святополка та половецької княжни (дочки Тугоркана). Після приєднання Правобережжя до Росії у 1796 р. Сквиру зробили повітовим містом. Тут розмістили адміністративні установи та гусарський полк. Місто розвивалось, але близькість Бердичева та Білої Церкви, а також відсутність залізниці, не давали перетворитись йому на значний торгово-економічний центр. Наприкінці ХІХ століття у Сквирі мешкало 18 тисяч осіб, з них половину становили євреї.
Дістатися Сквири з Києва можна автобусом, що ходить від зупинки поблизу станції метро Либідська за розкладом по будням та по наповненню у вихідних. Хоч по карті до Сквири і підтягується залізнична гілка, але пасажирського сполучення немає ще з 1970-х років, тож залізниця це не варіант, хіба що з пересадками через Білу Церкву.
Read more...Collapse )

Місто Переяслав-Хмельницький, в туристичному плані відоме перш за все своїм музеєм під відкритим небом - скансеном. Але і в самому Переяславі є на що подивитися. Його недаремно називають містом музеїв - тут їх близько 30. В Україні це абсолютний рекорд: на кожну тисячу мешканців  – один музей. По одній з версій назва міста пішла за легендою, за якою юнак (Кирило Кожум’яка) переміг могутнього воїна-кочівника й цим зажив собі слави – “переяв славу”.  

Вознесенський монастир
Read more...Collapse )

Борисполь и район…

                                Июль-сентябрь 2016 г.

.......... Часто езжу электричками (дача, лыжи, командировки, вылазки), но такого "сословного" противостояния не встречал.... Электричка Киев - Яготин - "заробітчанки" (после ночных смен) не могли поделить сидячие места с киевскими дачниками (интеллигентами-пенсионерами). "Їде воно, пику наїло!... Наступною поїдеш, гадіна".... Зажравшиеся столичные.... Контраст между Киевом и некиевом очевиден и способен раздражать. Допускаю, что в окрестностях Киева квартируют трудомигранты и из дальних областей (жильё снимать дешевле). Нечто подобное наблюдал в Подмосковье по отношению к москвичам, ещё в давних 1960-х.

... И такого хамства от некоторых пассажиров, тупо не желавших оплачивать проезд ("грошей нема"), не встречал никогда.... Вообще, чем ближе к столице, тем больше денег и ГАВНА....

Судьба и руководство уготовили сюрприз - несколько однодневных командировок в г. Борисполь. Я матер возмувстсчался, но .... Ближайшие к Борисполю коллеги или уволились, или в отпусках, или загружены.... А от меня до Борисполя электричкой 4 часа с пересадкой в Киеве. Туда-обратно, плюс работу работать (тамошнее «говно» разгребать...).

Но, нет худа без добра. В сети порылся в поисках изюминок Борисполя. Бедненько…. В окрестностях кое-что есть....

Электричкой до Киева-Волынского. Через 20-30 минут (сезонно) электричка на Яготин.... Увидел за окном "не демоскализированную" станцию 1955 г.

Read more...Collapse )

Profile

ua_travels
Цікаві подорожі Україною

Latest Month

December 2018
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by heiheneikko